Распоред на натпревари за Куп на Македонија за сезона 2017/18 година

Објавено на 01 Септември, 2017 во Куп на Македонија


Во продолжение распоредот на натпреварите за Куп на Македонија за сезона 2017/18

Двојки Куп 2017-2018-16 екипи.pdf    
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација