Прва МФЛ - Распоред на натпревари 2017-2018

Објавено на 25 Јули, 2017 во Прва МФЛ, Вести


Шкендија ќе го пречека актуелниот првак Вардар во дерби пресметката во првото коло од 26-от шампионат на Македонија во Прва МФЛ. Новата натпреварувачка сезона започнува на 13. август. На извлекувањето кое денеска беше извршено во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени двојките за првенството во Прва МФЛ.

Во продолжение распоредот за есенскиот дел од Прва МФЛ за сезоната 2017-2018. 

Распоред - Прва МФЛ, есенски дел 2017-2018.pdf    
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација