Промена на термини во Втора МФЛ Исток и Запад

Објавено на 23 Март, 2018 во Втора МФЛ, Вести


Поради неповолни временски услови Комисијата за натпревари на ФФМ одлучи да се направи измена во календарот за натпревари во Втора МФЛ Исток и Запад според следниов редослед:

18 коло – 31.03.2018 во 15:00 часот

19 коло – 07.04.2018 во 16:00 часот

20 коло – 14.04.2018 во 16:00 часот

21 коло – 17.04.2018 во 16.00 часот
   
   
Актуелности

15.04.2019    Вести

Муамед Сејдини на официјален состанок со претседателот на УЕФА, Александар Чеферин

Александар Чеферин: УЕФА со сигурност ќе остане цврст партнер на Фудбалската федерација на Македонија....

Календар

07 Јун

20:45 Македонија - Полска
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Јун

20:45 Македонија - Австрија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација