Пријава на екипи за натпреварување во млади категории за сезона 2019/20

Објавено на 21 Јуни, 2019 во Млади делегирање, Вести


Во продолжение е пријавата за екипи кои сакаат да се натпреваруваат во млади категории за натпреварувачка сезона 2019/20.

Пополнетата пријава и потребните документи треба да бидат доставени до Младинското Одделение на ФФМ, најдоцна до 10.07.2019 година.

Пријава за натпреварување во МЛАДИНСКИ ЛИГИ.doc    
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација