Пријателски натпревари на Македонија до 16 години со Бугарија во Благоевград

Објавено на 01 Ноември, 2016 во Вести, До 17 год


Репрезентацијата на Македонија до 16 години на 2. и 4. ноември во Благоевград, Бугарија ќе одигра два контролни натпревари против врсниците на Бугарија. Двете пресметки започнуваат во 15:00 часот.
Горан Станиќ, селекторот на репрезентацијата на Македонија до 16 години (генерација 2001) за двата натпревари против Бугарија ќе смета на следните фудбалери:

Голмани: Матеј Антов (Вардар), Филип Џамтовски (Македонија Ѓ.П.); Одбрана: Божидар Митревски (Работнички), Баки Исмаили (Милано), Мишко Арсовски (Работнички), Кристијан Трпчевски (Њу Старс), Ардит Демири (Шкендија), Димитар Тодоровски (Работнички); Среден ред: Емил Скоко (Македонија Ѓ.П.), Владо Новевски (Војводина, Србија), Амар Колашинац (Олимпија, Словенија), Куштрим Таири (Шкендија), Кире Трпчевски (Њу Старс), Муарем Сухељ (Шкупи), Едиз Спахиу (Гостивар); Напад: Стефан Ѓоргиев (Њу Старс), Агон Елези (Шкупи), Антонио Стојановски (Пелистер), Давид Тошевски (Работнички);
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација