Почеток на пролетната полусезона во Детската лига на ФФМ (видео)

Објавено на 01 Март, 2017 во Вести, Детски лиги


Започнаа натпреварите од пролетната полусезона во северниот регион во детските лиги на ФФМ. На терените со вештачка трева на ФФМ своите натпревари ги одиграа повеќе од 50 екипи во три различни натпреварувачки категории.

Во следните два викенда ќе стартуваат натпреварите и во останатите шест региони во Детската лига на ФФМ. По комлететирањето на пролетната полусезона во сите седум региони во државата, најуспешните 48 екипи во шест различни категории ќе земат учество на завршниот турнир на 24. и 26. мај на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје.
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација