Побрзајте по влезници за МАКЕДОНИЈА – ШПАНИЈА

Објавено на 10 Август, 2015 во Билети, Вести

Од денеска влезници за квалификацискиот натпревар за ЕП меѓу МАКЕДОНИЈА и ШПАНИЈА на ФФМ пултот во Skopje City Mall.

До 25. август влезниците по супер промотивна цена.

На ФФМ пултот во Skopje City Mall може да купите оргинален или реплика дрес од репрезентацијата на Македонија.

На нашиот Национален празник, 8. септември да им дадеме поддршка на Агим, Трајковски, Пача, Буба и сите други репрезентативци во битката против Европскиот шампион, Шпанија.

#ВерувајВоСебе#НапредМакедонија
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација