Планирани судии и контролори за 30 коло од Прва МФЛ

Објавено на 26 Април, 2017 во Прва МФЛ


Жребот за 30 и 31 коло Прва МФЛ ќе се спроведе на 28 април 2017 година (петок) во прес салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот.

Во продолжение планирани судии и контролори за 30 коло

Zafateni sudii i kontrolori 30 kolo.doc    
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација