Планирани судии и контролори за 18 коло Прва МФЛ, сезона 2017/18

Објавено на 30 Ноември, 2017 во Прва МФЛ


Во продолжение планирани судии и контролори за 18 коло Прва МФЛ.
Воедно Ве информирам дека ждребот за судии за натпреварите од 18 коло на Првата МФЛ ќе се спроведе утре, 1 декември 2017 година, во ПРЕС салата на ФФМ со почеток во 12:00 часот.

Zafateni sudii i kontrolori 18 kolo.doc    
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација