Официјалниот тренинг на Македонија презакажан за 17:30, прес-конференција со Ангеловски и Пандев во 17:00 часот

Објавено на 12 Октомври, 2018 во Вести


Официјалниот тренинг на А репрезентацијата на Македонија е презакажан за 17:30 часот на Националната арена „Филип Втори“, додека прес-конференцијата на нашиот селектор Игор Ангеловски и капитенот Горан Пандев ќе се одржи во 17:00 часот во прес-центарот на Националната арена.

Четворица фудбалери од нашиот тим, од утринава се жалат на стомачни мачнини, а лекарскиот тим ги презема сите мерки да ги оспособи фудбалерите за извршување на сите активности. Тоа е причината за одложувањето на денешните активности на А репрезентацијата на Македонија. 

   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација