Одржана седница на Управниот одбор на ФФМ

Објавено на 09 Мај, 2019 во Вести


На денешната седница на Управниот одбор на Фудбалската федерација на Македонија беа донесени следните одлуки:

-  У.О. на ФФМ го прифати барањето од Агенцијата за млади и спорт за активна поддршка на проектот „Младинска картичка“ на АМС. Во иднина секој носител на младинска картичка ќе може да купи билет за натпреварите во организација на ФФМ (натпревари на македонската репрезентација и натпревари од Купот на Македонија) со попуст при купувањето на билетот од 25 проценти од утврдената цена;

-  У.О. на ФФМ ја утврди цената на билетот за финалето од Купот на Македонија. Влазницата за натпреварот меѓу Македонија Ѓ.П. и Академија Пандев кој се игра на 22. мај на Националната арена „Тодор Проевски“ ќе чини 100 денари;

-  У.О. на ФФМ ги одреди местата и времето на одигрување на финалните натпревари во младински фудбал, женски фудбал и футсал од Купот на Македонија.

Помлади петлиња (2005) – 20. мај, 11:00 часот, стадион „Билјанини извори“, Охрид;

Петлиња (2004) - 20. мај, 17:00 часот, стадион „Билјанини извори“, Охрид;

Кадети - 21. мај, 11:00 часот, стадион  „Билјанини извори“, Охрид;

Младинци - 21. мај, 17:00 часот, стадион „Билјанини извори“, Охрид;

Пионери - 22. мај, 11:00 часот, стадион „Билјанини извори“, Охрид;

Помлади пионери - 29. мај, 11:00 часот, тренинг центар „Петар Милошевски“, Скопје;

Жени - 23. мај, 17:00, стадион„Никола Мантов“, Кочани;

Футсал - 01. јуни, 18:00, спортска сала „Јасмин“, Кавадарци; 

   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација