Одржан ждребот за младинските куп натпреварувања

Објавено на 19 Август, 2015 во Младински Куп, Вести

На 18.08.2015 беше одржано извлекувањето на двојките за 1/16 финалните натпреварувања во категориите помлади пионери, пионери, кадети и младинци.


Во категоријата помлади пионери извлечени се следните парови:

1

РЕНОВА

14

КАРАОРМАН

2

ФЕР ПЛЕЈ

13

ИГМ 2015

3

ПРЕМИЕР ПАЛАНКА

12

ФУДБАЛСТАРС

4

БЕЛАСИЦА

11

МЛАДОСТ Ц.Д.

5

ПЕЛИСТЕР

10

АКАД.ПОСТОЛОВ

6

ТИКВЕШ 2014

9

ЉУБАНЦИ

7

ПОБЕДА

8

ФЛАМУРТАРИ

15

МЕТАЛУРГ

16

ТАЛЕНТ 2010

ОВИЕ НАТПРЕВАРИ СЕ ИГРАТ ПО ЕДЕН НАТПРЕВАР ЕЛИМИНАЦИСКИ.

Првите натпревари за Куп се играт на ден (среда – четврток)  02-03.09.2015 год.

Привилигирани екипи се оние екипи кои минатата сезона учествувале во Куп натпреварување и тоа до четвртфинале.

Во категоријата пионери извлечени се следните парови:

1

РЕНОВА

14

КАРАОРМАН

2

ФЕР ПЛЕЈ

13

ИГМ 2015

3

ПРЕМИЕР ПАЛАНКА

12

ФУДБАЛСТАРС

4

БЕЛАСИЦА

11

МЛАДОСТ Ц.Д.

5

ПЕЛИСТЕР

10

АКАД.ПОСТОЛОВ

6

ТИКВЕШ 2014

9

ЉУБАНЦИ

7

ПОБЕДА

8

ФЛАМУРТАРИ

ОВИЕ НАТПРЕВАРИ СЕ ИГРАТ ПО ЕДЕН НАТПРЕВАР ЕЛИМИНАЦИСКИ.

Првите натпревари за Куп се играт на ден (среда – четврток)  02-03.09.2015 год.

Привилигирани екипи се оние екипи кои минатата сезона учествувале во Куп натпреварување и тоа до четвртфинале.

Во категоријата кадети извлечени се следните парови:

1

ПОБЕДА

14

ШКЕНДИЈА

2

ЕУРОМИЛК

13

РЕНОВА

3

МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

12

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

4

МЛАДОСТ Ц.Д.

11

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

5

РАБОТНИЧКИ

10

ПЕЛИСТЕР

6

ЉУБАНЦИ

9

МЕТАЛУРГ

7

ШКУПИ 1927

8

МИЛАНО

ВАРДАР

СЛОБОДЕН

ОВИЕ НАТПРЕВАРИ СЕ ИГРАТ ПО ЕДЕН НАТПРЕВАР ЕЛИМИНАЦИСКИ.

Првите натпревари за Куп се играт на ден (среда – четврток)  23-24.09.2015

Привилигирана екипа е онаа екипа која минатата сезона беше освојувач на Купот.

Во категоријата младинци извлечени се следните парови:

1

ПОБЕДА

14

ШКЕНДИЈА

2

ЕУРОМИЛК

13

РЕНОВА

3

МАКЕДОНИЈА Ѓ.П.

12

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

4

МЛАДОСТ Ц.Д.

11

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

5

РАБОТНИЧКИ

10

ПЕЛИСТЕР

6

ЉУБАНЦИ

9

ВАРДАР

7

ШКУПИ 1927

8

МИЛАНО

МЕТАЛУРГ

СЛОБОДЕН

ОВИЕ НАТПРЕВАРИ СЕ ИГРАТ ПО ЕДЕН НАТПРЕВАР ЕЛИМИНАЦИСКИ.

Натпревари за Куп се играт на ден (среда – четврток)  23-24.09.2015

Привилигирана екипа е онаа екипа која минатата сезона беше освојувач на Купот.
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација