Одржан редовниот семинар за делегати

Објавено на 14 Август, 2019 во Вести


Во хотел Континентал се одржа редовниот годишен семинар на делегатите од Прва МФЛ, Вторите МФЛ и Куп натпреварите на ФФМ.


На овој семинар обраќање имаше Игор Франговски, потпретседател на комисијата на натпревари, кој имаше излагање за улогата на делегатите во организацијата на фудбалските натпревари, како и за начинот на поднесување на делегатските извештаи до ФФМ.   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар

15 Окт

14:30 Македонија - Казахстан
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација