Македонската репрезентација до 18 години забележа победа од 2:0 над Казахстан

Објавено на 14 Јуни, 2015 во Вести, До 19 год, До 17 год

Репрезентацијата на Македонија до 18 години во Софија (Бугарија) одигра контролен натпревар со селекцијата на Казахстан до 21 година
Избраниците на селекторот Горан Станиќ забележаа победа од 2:0.

Нашите млади фудбалери одиграа одличен меч и заслужено се радуваа на триумф. Отпорот на противникот го скршивме во вториот дел од средбата. Голот за водство на нашата селекција го постигна Дин Аломеровиќ во 50`. Конечните 2:0 ги постави Ремзифаик Селмани во 82`.
МАКЕДОНИЈА - КАЗАХСТАН 2:0 (0:0)
(1:0 Аломеровиќ Дин 50` 2:0 Ремзифаик Селмани 82`)МАКЕДОНИЈА: Филип Илиќ, Слободан Боцевски, Никола Русевски, Нехар Садики, Тела Шаип, Дин Аломеровиќ, Матеј Цветановски, Петар Петковски, Стефан Лазаревиќ, Давор Здравковски, Мартин Христов.
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација