Македонска Каменица го доби својот „Дом на Спортот“

Објавено на 13 Мај, 2017 во Вести


Каменица Саса ја доби својата „Куќа на Спортот". Денеска официјално беше пуштен во употреба објектот наменет за фудбалските екипи и спортски работници. Со свеченото отворање Македонска Каменица доби нов, модерен спортски центар, се со цел остварување подобри резултати во иднина.

На отворањето присуствуваше и генералниот секретар на ФФМ, Филип Поповски, а по повод отворањето на „Куќата на спортот“, ветераните од ФК „Каменица- Саса“ и поранешни репрезентативци на Македонија одиграа ревијален фудбалски натпревар.
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација