Македонија загуби голем фудбалски талент

Објавено на 14 Април, 2017 во Вести


Македонија загуби голем фудбалски талент

. Рано утринава прерано заврши животот на нашиот Филип Лазаревски, млад фудбалски талент, роден на 19. март 2002 година, член на Академија Пандев од Струмица,  репрезентативец на Македонија до 15 години и член на ФФМ - УЕФА фудбалската академија. 
Фудбалската федерација на Македонија е во шок и изразува сочувство на фамилијата Лазаревски. 
Сочувство ќе изразат и сите екипи на утрешните натпревари во Првата и Втората МФЛ.   
   
Актуелности

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

17.11.2017    Вести

Одржани семинари / советувања за родители чии деца се членови во клубовите во детските лиги на ФФМ

Одделот за Грасрут фудбал и Центарот за Едукација на ФФМ а во склоп на обврските од УЕФА грасрут програмата и својата пр...

Календар
А репрезентација