Македонија У21 фокусирана на Русија

Објавено на 21 Март, 2018 во Вести, До 21 год


Продолжуваат подготвките на репрезентацијата на Македонија до 21 година за престојните квалификациски натревари за пласман на ЕП во Италија во 2019 година. Денеска селекторот Боби Милевски го одржа планираниот тренинг, а за утре во 14.30 во хотелот ТЦЦ„ Гран Плаза“ е закажа брифинг со претставниците на медиумите.

Нашите млади фудбалери во петок играат со силната селекција на Русија. Македонија има само една победа, додека „зборнаја“ во овие квалификации има три победи, едно реми и пораз. Ова средба се игра на 23 март во тренинг центарот „Петар Милошевски“. На 27 март нашата селекција гостува во Австрија.   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација