Македонија по историски резултат. Со поддршка за репрезентацијата до 21 година донираме за настраданите од поплавите во Скопје

Објавено на 24 Август, 2016 во Билети, Вести, До 21 год

…Македонија, Македонија! ...Сите сме на „Филип Втори“ - со секоја купена влезница донираме за настраданите во Скопје

Од денеска во продажба влезниците за натпреварот Македонија - Северна Ирска од Европските квалификации за репрезентации до 21 година.

По брилијантната атмосфера која ја носеше македонската репрезентација до извонредни резултати против Франција и Украина, надежите на Македонија се радуваат на нов важен квалификациски настап на Националната „Филип Втори“ арена.

Најталентираната македонска селекција со победа на важниот дуел против Северна Ирска ќе биде на чекор до историски пласман во квалификацискиот циклус за ЕП 2017.

Македонската репрезентација на 6. септември со почеток во 18:45 часот ќе го започне натпреварот против Северна Ирска, а за тој дуел Фудбалската федерација на Македонија одреди цена на влезница од 100 денари. 

Приходот од влезниците ќе биде дониран за настраданите од поплавените подрачја во скопскиот регион. Со секоја купена влезница донирате 100 денари за #Skopje и давате поддршка на репрезентцијата на #Makedonija.

Картите може да се купат на штандот на ФФМ во Skopje City Mall, како и на сите продажни места на MkTickets и електронски на следниот линкови:

www.mktickets.mk

www.karti.com.mk

Продажни места на МК Тикетс:

Нептун - Skopje City Mall

Нептун - Градски парк, арена „Филип Втори“

Нептун - Mr. Bricolage

Југотон - ГТЦ 1 кат

Универзална Сала - Скопје

Тобако - МПМ ПРЕС

Тобако Гоги - Драчево

Тобако - Дрводекор

Тобако 2 - Скопјанка

Њу Тобако - Охрид
   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација