Македонија до 19 и до 17 години ги добија противниците за пласман на ЕП

Објавено на 03 Декември, 2015 во Вести, До 19 год, До 17 год жени


Македонската репрезентација до 17 години е во групата 4 од квалификациите за Европското првенство. Србија, Италија и Албанија се противници на Македонија до 17 години на квалификацискиот турнир кој ќе се одржи во Италија. Финалниот турнир за репрезентации до 17 години ќе се игра во Хрватска во 2017. година.

На извлекувањето во Нион, нашата национална селекција до 19 години за противници во групата 11 ги доби репрезентациите на Полска, Словачка и Северна Ирска. Квалификацискиот турнир ќе го организира федерацијата на Полска. Грузија е домаќин на финалниот турнир за репрезентации до 19 години во 2017. година.
   
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација