Македонија до 18 години со 1:0 славеше против Азербејџан

Објавено на 11 Април, 2017 во Вести


Македонската репрезентација до 18 години ја победи селекцијата на Азербејџан со 1:0 на првиот контролен натпревар на гостински терен во Баку.

Бојан Колевски во 75. минута го постигна голот за победа на нашата репрезентација. Македонија беше подобар противник во текот на целиот натпревар, во првото полувреме Трапановски и Фазлагиќ ги имаа најдобрите шанси за погодок, но не реализираа.

Михаил Маневски одлично асистираше во 75. минута, остро нафрли во петерецот на Азербејџан, а Бојан Колевски со глава ја смести топката во голот на противникот.

Контролен натпревар, Баку (Азербејџан)

Азербејџан - Македонија 0:1 (0:0)

Стрелци: 0:1 Бојан Колевски 75`

Македонија: Христијан Стефковски, Тодор Тодоровски, Михаил Маневски (Христијан Делевски 85`), Бане Маневски (Филип Стојчевски 46`), Аргон Руфати, Антонио Митрев, Марко Ферукоски, Бојан Миовски (Марио Станковски 66`), Никола Богдановски, Енис Фазлагиќ, Кристијан Трапановски (Кирил Ристовски 66`); Селектор: Вујадин Станојковиќ
   
   
Актуелности

17.04.2018    Вести

Академијата на ФФМ оствари четири победи на пет натпревари на турнирот во Ереван

Нашиот Матеј Георгиев беше прогласен за најдобар фудбалер на турнирот на кои само Македонија беше претставувана од Акаде...

Календар
А репрезентација