Македонија до 18 години: Денеска првата од двете контролни пресметки против Турција

Објавено на 21 Ноември, 2017 во Вести, До 19 год


Македонската репрезентација до 18 години денеска против Турција до 18 години ќе го одигра првиот од двата контролни натпревари на тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје. Натпреаврот на нашата селекција која ја предводи Добринко Илиевски започнува во 13:00 часот. Селекторот Илиевски за двата меча против Турција смета на следните фудбалери:

Голмани: Методија Велковски (Вардар), Давид Денковски (Академија Пандев); Одбрана: Алтин Сефо (Шкупи), Филип Антовски (Вардар), Стефан Наумчески (Вардар), Стефан Симоновски (Работнички), Адријан Хајдари (Рапид, Австрија), Џејми Перчески (Дурен, Германија); Среден ред: Борјан Пановски (Работнички), Марио Наумоски (Победа), Анес Османоски (Унтерахинг, Германија), Енис Фазлагиќ (Шкендија); Напад: Бојан Колевски (Вардар), Томче Гроздановски (Кожув), Енсар Љума (Шкендија), Ѓорѓиевски (Борец), Јакуб Бериша (Вардар), Лука Трајковски (Победа);

Македонија и Турција на 23. ноември во 13:00 часот на тренинг центарот „Петар Милошевски“ ќе ја одиграат втората контролна пресметка. 
   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација