Македонија – Австралија на 30. март во Скопје

Објавено на 27 Февруари, 2015 во Вести, Вести

Македонската А репрезентација на 30. март во Скопје ќе одигра пријателски натпревар против најдобрата репрезентација на Австралија.

Шампионот на Азија ќе гостува на Националната арена „Филип Втори“ три дена по нашиот квалификациски натпревар со Белорусија од циклусот за Европското првенство. Македонија и Австралија одиграа контролен натпревар во 1997година. Натпреварот го доби Австралија со 1:0.
   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација