Листа на клубови за натпреварувачката сезона 2018/2019

Објавено на 29 Јуни, 2018 во Прва МФЛ, Втора МФЛ, Вести


Во продолжение листата на клубови кои низ натпреварувањата се пласираа за настап во наведените првенства за натпреварувачката сезона 2018/2019. 

ЛИСТА НА КЛУБОВИ ЗА НАТПРЕВАРУВАЧКА СЕЗОНА 2018-19.docx    
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација