Купи карта за 100 денари и бодри ја Македонија

Објавено на 24 Март, 2017 во Билети, Вести, FFM-Newsletter


На 24. и 28. март, 2017 бодри ја Македонија на трите пријателски натпревари!

Македонската А репрезентација на 28. март во 18:00 часот на Националната арена игра пријателски натпревар против Белорусија. Билетите за пресметката на нашата најдобра селекција против белорусите можете да ги купите во преку продажната мрежа на mktickets и на официјалниот штанд на ФФМ во Skopje City Mall.

Пандев, Несторовски, Хасани и останатите од дружината на селекторот Игор Ангеловски ги бодриме на нашата арена. Картата е по симболична цена од 100 денари.

На 24. и 28. март, репрезентацијата на Македонија до 21 година игра контролни натпревари против Црна Гора и Бугарија. Двата натпревари се закажани во 14:00 часот на теренот во комплексот „Петар Милошевски“.

Влезниците во продажба од недела, 19. март по цена од 100 денари преку продажната мрежа на mktickets.

ПОБЕДУВАЈ И БОРИ СЕ – БОРИ СЕ И ПОБЕДУВАЈ

#Македонија
   
   
Актуелности
Календар

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација