Комисија за натпреварување: Одложено 15. коло во Втора МФЛ

Објавено на 27 Февруари, 2018 во Втора МФЛ, Вести


Комисијата за натпревари при Фудбалската федерација на Македонија поради временските неприлики донесе одлука да го одложи 15. коло во Втора МФЛ. Натпреварите ќе се одиграат на 6. март 2018. година. 

Во продолжение одлуката на Натпреварувачаката комисија на ФФМ.

Втора МФЛ - Одлука за одложување.pdf    
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација