Извлекувањето на паровите за новата сезона во Прва МФЛ ќе се одржи на 01. август

Објавено на 24 Јули, 2018 во Прва МФЛ, Вести


Извлекувањето на паровите за натпреварувачката сезона 2018/19 од Прва МФЛ ќе се одржи на 01. август 2018. (среда) во 12:00 часот во „Куќа на фудбалот“. 

Почетокот на натпреварувачката сезона 2018/19 се презакажува за 12. август 2018. (недела), поради комплетирање на документацијата во процесот за лиценцирање на клубовите за претстојната сезона. 

Сите клубови се поканети со свој претставник да го следат извлекувањето на паровите за натпреварувачката сезона 2018/2019 во Прва МФЛ. 
   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација