ИЗВЛЕКУВАЊЕ ЗА КУП 1-2 ФИНАЛЕ МЛАДИНСКИ КАТЕГОРИИ

Објавено на 23 Февруари, 2016 во Младински Куп, Вести

Денес во Куќата на Фудбалот беа извлечени паровите за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија во категориите младинци, кадети, пионери и помлади пионери:

МЛАДИНЦИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

РАБОТНИЧКИ

2

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

3

РЕНОВА

КАДЕТИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

4

РАБОТНИЧКИ

2

ВАРДАР

3

МИЛАНО

ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

МЕТАЛУРГ

2

МИЛАНО

3

РАБОТНИЧКИ

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

РАБОТНИЧКИ

4

ШКЕНДИЈА

2

ШКУПИ 1927

3

МЕТАЛУРГ

Првите натпревари  се играат наден 22-23.03.2016 (вторник -среда).
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација