ИЗВЛЕКУВАЊЕ ЗА КУП 1-2 ФИНАЛЕ МЛАДИНСКИ КАТЕГОРИИ

Објавено на 23 Февруари, 2016 во Младински Куп, Вести

Денес во Куќата на Фудбалот беа извлечени паровите за полуфиналните натпревари од Купот на Македонија во категориите младинци, кадети, пионери и помлади пионери:

МЛАДИНЦИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

РАБОТНИЧКИ

2

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

3

РЕНОВА

КАДЕТИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

4

РАБОТНИЧКИ

2

ВАРДАР

3

МИЛАНО

ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

ВАРДАР

4

МЕТАЛУРГ

2

МИЛАНО

3

РАБОТНИЧКИ

ПОМЛАДИ ПИОНЕРИ

Р.б.

Домашни

Р.б.

Гости

1

РАБОТНИЧКИ

4

ШКЕНДИЈА

2

ШКУПИ 1927

3

МЕТАЛУРГ

Првите натпревари  се играат наден 22-23.03.2016 (вторник -среда).
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација