МК EN SQ 0.0916

Извлекување парови натпреварувачка сезона 2016/17

Објавено на 25 Јули, 2016 во Прва МФЛ, Втора МФЛ, Куп на Македонија, Вести

Во пресрет на натпреварувачката 2016/17 сезона во прес центарот на куќата на фудбалот беше одржано извлекувањето на паровите за Прва МФЛ, Втора МФЛ и Купот на Македонија.

Првото коло на Прва МФЛ за натпреварувачката сезона 2016/17 ќе биде одиграно на 07. август, 2016 година со следниот распоред:

ВАРДАР - ШКУПИ

ПОБЕДА - ПЕЛИСТЕР

МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. - РАБОТНИЧКИ

БРЕГАЛНИЦА - РЕНОВА

ШКЕНДИЈА - СИЛЕКС


Комплетниот распоред на натпреварите во Првата Македонска Фудбалска Лига можете да го погледнете во продолжение:

 Распоред Прва Лига 2016-2017.pdf 


Првото коло во Втора МФЛ ќе се одигра на 13. август, 2016 година со следниот распоред:

ГФК ВАРДАР НЕГОТИНО - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ

ЉУБАНЦИ - СКОПЈЕ

ЕУРОМИЛК -

МЕТАЛУРГ - ТЕТЕКС

ХОРИЗОНТ ТУРНОВО - ВЛАЗЕРИМИ 

Екипата на Младост од Царев Двор не ги исполни условите за лиценцирање во Втора МФЛ. Комсијата за лиценцирање ќе се состане дополнително да одлучи за испразнетото место во лигата.

Комплетниот распоред на натпревари во Втората Македонска Фудбалска Лига можете да го погледнете во продолжение:

Распоред Втора Лига 2016-2017.pdf 


По извршеното извлекување на двојките од 1/16 финалето на Купот на Македонија, распоредот на натпревари е следен:

Рб Екипа Место Рб Екипа Место
1.    СЛОБОДЕН / 32. МЛАДОСТ ЦАРЕВ ДВОР
2.    ЧАКЛАНИ ГОРНО ПАЛЧИШТЕ 31. РАБОТНИЧКИ СКОПЈЕ
3.    СКЕНДЕРБЕУ ПОРОЈ 30. ВАРДАР СКОПЈЕ
4.    ГОЛЕМО КОЊАРИ ГОЛЕМО КОЊАРИ 29. ШКЕНДИЈА ТЕТОВО
5.    ВЛАЗНИМИ СТРУГА 28. ТЕТЕКС ТЕТОВО
6.    ФОРТУНА СКОПЈЕ 27. ПОБЕДА ПРИЛЕП
7.    САТЕСКА ВОЛИНО 26. МЕТАЛУРГ СКОПЈЕ
8.    БЕЛАСИЦА СТРУМИЦА 25. ПЕЛИСТЕР БИТОЛА
9.    АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ СТРУМИЦА 24. МАКЕДОНИЈА ЃП 1932 СКОПЈЕ
10.    ЉУБОТЕН ТЕТОВО 23. ХОРИЗОНТ ТУРНОВО
11.    ГФК ВАРДАР НЕГОТИНО 22. ШКУПИ 1927 СКОПЈЕ
12.    ЕУРОМИЛК СКОПЈЕ 21. РЕНОВА ЏЕПЧИШТЕ
13.    СЛОБОДЕН / 20. БРЕГАЛНИЦА 2008 СКОПЈЕ
14.    НОВАЦИ 2005 НОВАЦИ 19. СКОПЈЕ СКОПЈЕ
15.    МАЛЕШ БЕРОВО 18. СИЛЕКС КРАТОВО
16.    КОЖУФ ГЕВГЕЛИЈА МИРАВЦИ 17. ВЕЛАЗЕРИМИ 77 КИЧЕВО
Се игра еден натпревар според Куп систем на 17.08.2016. во 17.30 часот
Слободни се екипите на Младост и Брегалница 2008  

Термините за Куп натпреварите се следни:

17.08.2016.

АВГУСТ

среда

1/16 финале

21.09.2016.

СЕПТЕМВРИ

среда

1/8 финале, 1. натпревар

12.10.2016.

ОКТОМВРИ

среда

1/8 финале, 2. натпревар

26.10.2016.

ОКТОМВРИ

среда

1/4 финале, 1. натпревар

07.12.2016.

ДЕКЕМВРИ

среда

1/4 финале, 2. Натпревар

01.03.2017.

МАРТ

среда

1/2 финале, 1. натпревар

19.04.2017.

АПРИЛ

среда

1/2 финале, 2. натпревар

17.05.2017.

МАЈ

среда

ФИНАЛЕ




   
   
Актуелности

21.02.2017    Вести

Тренерски форум - 15 години тренерска едукација на ФФМ

Фудбалската Федерација на Македонија одбележува 15 години тренерска едукација, а по тој повод е организиран Форум на Тре...

21.02.2017    Билети

Билетите за Европското првенство во Полска пуштени во продажба

Полската фудбалска федерација ги пушти во продажба билетите за европското првенство за репрезентации до 21 година преку ...

Календар
А репрезентација