Извлекување на парови во 2 МФЛ и Куп на Македонија 1/16 финале

Објавено на 08 Август, 2019 во Вести


Натпреварувачкиот оддел при Фудбалската федерација на Македонија ве известува дека извлекувањето на паровите за сезона 2019/20 од 2 МФЛ и Куп на Македонија - 1/16 финале ќе се одржи во „Куќа на фудбалот“ во петок, 09. август 2019. година со почеток во 12:00 часот.   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација