Извлекување на парови од Куп на Македонија за млади категории

Објавено на 12 Септември, 2019 во Младински Куп, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ беа извлечени паровите за Куп на Македонија во млади категории за натпреварувачка сезона 2019/2020.

Во продолжение двојките од Купот на Македонија во шест младински категории:

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ МЛАДИНЦИ-КАДЕТИ 17-18.9.2019.docx 

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ ПЕТЛИЊА ПОМ.ПЕТЛИЊА 17-18.9.2019.docx 

ЖДРЕБАЊЕ НА КУП 1-8 ФИНАЛЕ ПИОНЕРИ-ПОМ.ПИОН. 17-18.9.2019 -.docx 
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација