Извлечени паровите за 1/8 финале на Куп на Македонија

Објавено на 13 Септември, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Во куќата на фудбалот денес беа извлечени осминафиналните двојки за натпреварите од Куп на Македонија во натпреварувачката 2018/19 сезона:


Домаќин=Гостин
КОРАБИ - СЛОБОДЕН
ГФК ТИКВЕШ 1930     - РАБОТНИЧКИ
КФГ ГОСТИВАР -ПОБЕДА
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. 1932
СКОПЈЕ - СИЛЕКС
ШКЕНДИЈА - КИТ - ГО
БРЕГАЛНИЦА 2008 - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ПЕЛИСТЕР - БЕЛАСИЦА


Натпреварите ќе се одиграат на 19.09.2018. во 15,30 часот и 03.10.2018 во 15.00ч.   
   
Актуелности

08.07.2019    Вести

Започна изградбата на новата трибина на стадионот во Чаир

Муамед Сејдини, претседател на ФФМ: Заеднички, спортски и братски да изградиме европски стадион...

Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација