Извлечени паровите за 1/8 финале на Куп на Македонија

Објавено на 13 Септември, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Во куќата на фудбалот денес беа извлечени осминафиналните двојки за натпреварите од Куп на Македонија во натпреварувачката 2018/19 сезона:


Домаќин=Гостин
КОРАБИ - СЛОБОДЕН
ГФК ТИКВЕШ 1930     - РАБОТНИЧКИ
КФГ ГОСТИВАР -ПОБЕДА
ВАРДАР - МАКЕДОНИЈА Ѓ.П. 1932
СКОПЈЕ - СИЛЕКС
ШКЕНДИЈА - КИТ - ГО
БРЕГАЛНИЦА 2008 - АКАДЕМИЈА ПАНДЕВ
ПЕЛИСТЕР - БЕЛАСИЦА


Натпреварите ќе се одиграат на 19.09.2018. во 15,30 часот и 03.10.2018 во 15.00ч.   
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација