Извлечени двоjките за полуфиналето во Купот на Македонија за сезона 2017/18

Објавено на 09 Март, 2018 во Куп на Македонија, Вести


Двојки за полуфиналето во Купот на Македонија се следни:

ФК Шкендија - ФК Ренова

ФК Пелистер - ФК Академија Пандев

Термини за одигрување на натпреварите:

14.03.2018., среда, 14.00 |  прв натпревар

11.04.2018., среда, 16.00 | реванш натпревар

Финале 09.05.2018

   
   
Актуелности

14.11.2018    Вести

Интервју со в.д. председателот на ФФМ, Мухамед Сејдини

Инвестицијата во фудбалски игралишта е добра инвестиција. Ќе продолжиме со различни активности за развој на фудбалот. М...

Календар

17 Ное

17:00 Чешка - Македонија
    У19 квалификации за Европско

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации

20 Ное

17:00 Луксембург - Македонија
    У19 квалификации за Европско
А репрезентација