Извлечени двојките за новата сезона во Прва МФЛ

Објавено на 01 Август, 2018 во Прва МФЛ, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Прва МФЛ. 

Ждрепката одреди актуелниот првак Шкендија во првиот круг да се соочи со вицепрвакот Вардар. Во воведното коло на 12. август ќе се сретнат уште Работнички - Ренова, Силекс - Шкупи, Победа - Беласица и Академија Пандев - Македонија Ѓ.П.

Во продолжение комплетниот распоред на натпреварите во 1 МФЛ за натпреварувачката сезона 2018/19.

Распоред Прва Лига 2018-2019.pdf 

ИЗВЛЕКУВАЊЕ ПАРОВИ ЗА ПРВА МФЛ 01.8.2018.pdf 

   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација