Извлечени двојките за новата сезона во Прва МФЛ

Објавено на 01 Август, 2018 во Прва МФЛ, Вести


Денеска во „Куќа на фудбалот“ со извлекување беа одредени двојките за новата натпреварувачка сезона во Прва МФЛ. 

Ждрепката одреди актуелниот првак Шкендија во првиот круг да се соочи со вицепрвакот Вардар. Во воведното коло на 12. август ќе се сретнат уште Работнички - Ренова, Силекс - Шкупи, Победа - Беласица и Академија Пандев - Македонија Ѓ.П.

Во продолжение комплетниот распоред на натпреварите во 1 МФЛ за натпреварувачката сезона 2018/19.

Распоред Прва Лига 2018-2019.pdf 

ИЗВЛЕКУВАЊЕ ПАРОВИ ЗА ПРВА МФЛ 01.8.2018.pdf 

   
   
А репрезентација