Известување за одложен натпревар од Прва МФЛ „Б“ екипи

Објавено на 02 Март, 2015 во Вести


Ве известуваме дека по претходно добиено писмено известување од Ф.К.Металург од Скопје, одложениот натпревар од 10 коло од Прва МФЛ “Б“ екипи помеѓу  :

  Ф.К.“Металург“ Скопје  –  Ф.К.“Пелистер“ Битола  (“Б“  екипи )

ќе се одигра на ден 04.03.2015 година (среда) со почеток во 14,00 часот на стадионот на Железарница
   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација