Известување за одложен натпревар ФК Вардар - ФК Шкендија

Објавено на 26 Септември, 2014 во Вести


Ве известуваме дека Комисијата за натпревари на ФФМ, го усвои барањето на ФК Вардар за одложување на реванш натпреварот против екипата ФК Шкендија Тетово од 1/8 финалето на Купот на Македонија 2014/15, кое клубот претходно го достави до комисијата. Натпреварот се одложува поради настап на три фудбалери од екипата за националната селекција на Ерменија.

Натпреварот се презакажува за 22.10.2014 среда, 14.30 часот.   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација