Илија Несторовски: Да ја продолжиме позитивната низа

Објавено на 22 Март, 2018 во Вести, Вести


Македонија – Финска

Пријателски натпревар

23. март 2018., 17:00 часот

Глорија арена, Белек.

Македонската А репрезентација ги финишира подготовките спроти утрешниот пријателски натпревар против Финска на „Глорија“ арена во турски Белек. Нашата репрезентација  веќе четири дена е во Анталија и ќе се обиде да ја продолжи позитивната серија. Немаме пораз на пет меча во серија, а  овие два дуели ќе бидат добра подготовка за премиерното издание на Лигата на Нации, кое почнува во септември.

Напаѓачот на Палермо, Илија Несторовски вели дека максимално сериозно се одработуваат подготовките и верува во нова победа на Македонија.

-Тренираме максимално, имаме одлични услови за работа во изминатите четири дена. Финска е квалитетна селекција и ја сфаќаме сериозно. Ги анализиравме нивните добри и помалку квалитетни страни и верувам дека со победа ќе ја подобриме одличната атмосфера во нашиот табор. Тоа секако ќе ни биде дополнителен мотив и за дуелот против Азербејџан, вели Несторовски. 

Со Азербејџан игтраме на 27. март на „Мардан“ арена, исто така во Белек. 
   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација