Игор Ангеловски го објави списокот со повикани фудбалери за Лихтенштајн и Ерменија

Објавено на 04 Октомври, 2018 во Вести, Вести


Селекторот на А репрезентацијата на Македонија, Игор Ангеловски го објави списокот со повикани фудбалери за натпреварите од Лига на Нации против Лихтенштајн (13. октомври, Национална арена „Филип Втори“) и Ерменија (16. октомври, „Вазген Саргсјан“).

Собирот на македонската репрезентација во пресред на октомвриските дуели против Лихтенштајн и Ерменија е закажан на 08. октомври во 12:00 часот во хотел „Гранд Плаза“. 
   
   
Актуелности
Календар

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација