Годишно лиценцирање на тренерите од Прва и Втора МФЛ за сезона 2015/16

Објавено на 27 Јули, 2015 во Вести, Семинари


Тренерската организација и Центарот за едукација на ФФМ, информира дека редовното годишно лиценцирање на тренерите во Стручниот Штаб на сенироската екипа за Прва и Втора МФЛ ќе се одржи на 31.07.2015 (петок) во Хотел „ТЦЦ Гранд Плаза“ – Скопје, со почеток во 11.00 часот.

Присуството на сите тренери од Стручниот Штаб за екипите од Прва и Втора МФЛ а согласно Правилникот за издавање на дозволи/лиценци за работа на тренерите во Македонија е задолжително.

Лиценцирањето ќе заврши во 14.00 часот со доделување на лиценците за натпреварувачка сезона 2015/16.

Дополнителни информации можете да добиете на мејл: mario.gjurcinovski@ffm.com.mkи 02/3231537
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација