ФОТО: Турнејата на Македонија до 15 години во кинески Шангај

Објавено на 01 Јуни, 2017 во Галерија, Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 15 години изминатата недела одигра три натпревари на турнир во Шангај, Кина. Нашата селекција предводена од Марио Вујовиќ запиша победа од 4:0 против Киргистан, одигравме нерешено, 1:1 против домашната Кина, а доживеавме пораз од Северна Кореја.

Погледнете ја фото галеријата од првото гостување на македонска младинска селекција на далечниот исток.
   
   
Актуелности

10.09.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година со убедлива победа против Фарски Острови ги отвори квалификациите за ЕП 2021

Селекцијата на Благоја Милевски славеше со 7:1, хет - трик на Димитар Митровски....

Календар

01 Окт

11:00 Романија - Словачка
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Франција - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

02 Окт

15:00 Македонија - Казахстан
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

04 Окт

11:00 Франција - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
15:30 Словачка - Македонија
    Жени У19 квалификации за Европско

05 Окт

15:00 Македонија - Србија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

07 Окт

11:00 Словачка - Франција
    Жени У19 квалификации за Европско
15:00 Македонија - Романија
    Жени У19 квалификации за Европско
17:00 Црна Гора - Македонија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Македонија - Словенија
    А репрезентација квалификации за Европско
А репрезентација