ФОТО: Турнејата на Македонија до 15 години во кинески Шангај

Објавено на 01 Јуни, 2017 во Галерија, Вести, До 17 год


Македонската репрезентација до 15 години изминатата недела одигра три натпревари на турнир во Шангај, Кина. Нашата селекција предводена од Марио Вујовиќ запиша победа од 4:0 против Киргистан, одигравме нерешено, 1:1 против домашната Кина, а доживеавме пораз од Северна Кореја.

Погледнете ја фото галеријата од првото гостување на македонска младинска селекција на далечниот исток.
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација