ФОТО: Полуфинални натпревари од Детската лига на ФФМ

Објавено на 24 Мај, 2017 во Вести, Детски лиги


На тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје денеска се играат полуфиналните натпревари од Детската лига на ФФМ. 

Повеќе од 1000 деца од седумте региони во државата се натпреваруваат на терените во комплексот „Куќа на фудбалот“. По одигрувањето на денешните натпревари ќе ги добиеме финалистите во шест категории. Резултатите од денешните натпревари ќе бидат објавени во текот на утрешниот ден. 
   
   
Актуелности
Календар

21 Сеп

16:00 Македонија - Кипар
    Жени У19 пријателска

23 Сеп

11:00 Франција - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Македонија
    Жени У17 квалификации за Европско

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации
14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација