ФОТО: Хероите повторно во стројот на Милевски

Објавено на 05 Јуни, 2017 во Вести, До 21 год


Македонската репрезентација до 21 година ги започна подготовките за Европското првенство во Полска. Денеска на тренинг центарот „Петар Милошевски“ фудбалерите кои ќе ги бранат боите на Македонија на континенталниот собир во Полска го имаа првиот тренинг. Селекторот на репрезентацијата Благоја Милевски најави дека попладне ќе го соопшти и дефинитивниот список со имињата на фубалерите од генерацијата 1996/97 кои ќе се најдат меѓу патниците за Полска.

   
   
Актуелности

14.10.2019    Вести

Македонската репрезентација до 21 година го одржа последниот тренинг во пресрет на дуелот со Казахстан

Ристовски и Руфати: Не се сомневаме дека тимот повторно ќе го даде најдоброто од себе за нова победа во квалификациите....

Календар
А репрезентација