Форум на тренери: Стручни презентации и видео 15 години УЕФА тренерска едукација

Објавено на 22 Февруари, 2017 во Вести, Семинари


Фудбалската федерација на Македонија во изминатите два дена одржа редовен годишен форум на тренери. На настанот во „Александар Палас“ присуствуваа повеќе од 300 тренери кои имаа можност да ги следат презентациите на Франк Лудолф, Ромео Јозак и Мика Пателаинен. Стручните презентации можете да ги превземете на линкот во продолжение:

Презентација - Небојша Марковски.pdf

Презентација - Frank Ludolph.pdf

Презентација - Mixu Paatelainen.pdf

Презентација - Romeo Jozak.pdf

Годинава Центарот за едукација на тренери одбележува 15 години постоење. Погледнете го видеото од настанот кој го организираше Фудбалската федерација на Македонија.   
   
Актуелности

13.10.2018    Вести

Вечно ќе се памети првата победа на Македонија во Крањ против Словенија

На 13. октомври 1993 година во Крањ, започна историјата на нашата фудбалска репрезентација. Стартуваше со блескав триумф...

Календар

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

20 Окт

11:00 Фарски Острови - Израел
    У17 квалификации за Европско
14:30 Шпанија - Македонија
    У17 квалификации за Европско

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација