Финалните Куп натпревари во сите конкуренции во директни преноси на tv.ffm.mk

Објавено на 19 Мај, 2017 во Вести


Во периодот од 23. мај до 03. јуни на програмата се финалните Куп натпревари во сите конкуренции. Термините за нивното одигрување се следните:

23.05.2017 (вторник, 10:30)   Академија Пандев - Работнички (Кадети)

23.05.2017 (вторник, 17:30)  Работнички - Академија Пандев (Младинци)

24.05.2017 (среда, 10:30)    Вардар - Работнички (Пионери)

24.05.2017 (среда, 17:30)    Металург - Шкендија (Помлади Пионери)

28.05.2017 (недела, 19:00)     Шкупи - Велес (Футсал)

31.05.2017 (среда 17:00)     СЦ Истатов - ЖФК Тиверија (Жени)

01.06.2017 (четврток, 17:30)    Вардар - Академија Пандев (петлиња - генерација 2003)

03.06.2017 (сабота, 10:30)    Работнички - Вардар (петлиња - генрација 2002)

Фудбалската федерација на Македонија ќе додели пехари во осум конкуренции. Домаќин на првите четири финални дуели е Охрид, а натреварите ќе се играат на стадионот „Билјанини Извори“. Домаќин на финалето во женска конкуренција, како и на футсал Куп финалето е Струмица. На почетокот од следниот месец на терените во спортскиот комплекс „Петар Милошевски“ во Скопје ќе бидат доделени пехарите и медалите на петлињата генерации 2002 и 2003.

Фудбалската Федрација на Македонија од сите натревари ќе има врши директен пренос на ТВ платформата, tv.ffm.mk
   
   
Актуелности

22.05.2018    Вести

Купот на Македонија ќе биде пренесуван и на знаковен јазик

Во обезбедувањето знаковен превод на финалето од Купот на Македонија меѓу Пелистер и Шкендија, ФФМ и Национална спортска...

Календар

24 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска

27 Мај

17:00 Азербејџан - Македонија
    У21 пријателска
А репрезентација