Финален турнир во детски лиги

Објавено на 23 Мај, 2016 во Детски лиги


Во неделата на 22.05.2016 на тренинг центарот на ФФМ „Петар Милошевски“ беше отворен финалниот турнир од Детските лиги за сезона 2015/16. На отворањето свои обраќања имаа Светозар Станковски - координатор на детските лиги и Филип Поповски - генерален секретар на ФФМ.

Прекрасен ден, 48 екипи учесници, 36 интересни натпревари, многу голови и возбуда, насмевки но и тага, натпреварување но и дружење, речиси 1000 млади фудбалери се зборовите кои накратко би го опишале она што се случуваше во текот на вчерашниот ден. 

Веруваме дека во вторник 24.05.2016, за кога се закажани финалните натпревари и натпреварите за третите места, повторно ќе се случува сето ова, а подолу, покрај постигнатите резултати во текот на вчерашниот ден можете да го проследите и распоредот за завршницата.

Повторно е отворена покана за присуство до сите заинтересирани како заедно би ги поздравилe новите шампиони на Македонија за генерациите на фудбалери родени 2002, 2003, 2004, 2005, 2006 и 2007.

Резултати 22.05.2016 - распоред 24.05.2016.pdf 


   
   
Актуелности
Календар

26 Сеп

15:30 Македонија - Босна и Херцеговина
    Жени У17 квалификации за Европско
15:30 Унгарија - Франција
    Жени У17 квалификации за Европско

12 Окт

00:00 Русија - Македонија
    У21 квалификации за Европско

13 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    УЕФА Лига на Нации

16 Окт

14:30 Македонија - Гибралтар
    У21 квалификации за Европско
18:00 Ерменија - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации
20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација