ФФМ одржа редовен годишен семинар за делегати

Објавено на 15 Февруари, 2017 во Вести


Фудбалската федерација на Македонија денеска во хотел „Континентал" го одржа годишниот семинар со делегатите на натпреварите од Прва и Втора МФЛ за сезона 2016/17.

На собирот на делегати, претседателот на натпреварувачката комисија Васко Дојчиновски уште еднаш детално ги презентираше правилата и пропозициите за натпреварувачка сезона и ги објасни правилниците за натпреварите од двете конкуренции. Претседателот на судискиот одбор, Емил Божиновски  ги објасни пропозициите и правилата во сферата на судењето на средбите од првата и втората конкуренција.

Фудбалската федерација на Македонија го реализира со цел делегатите да се запознаат со пропишаните измени, да го сфатат значењето на промените и да бидат единствено насочени кон квалитетна организација на натпреварите. 
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација