ФФМ - Детска лига: Одиграни финалните и натпреварите за трето место

Објавено на 03 Јуни, 2018 во Вести, Детски лиги


На тренинг центарот „Петар Милошевски“ во Скопје денеска беа одиграни финалните и натпреварите за трето место од завршниот турнир во ФФМ - Детска лига за сезоната 2017/2018. На финалниот турнир овој викенд учествуваа 24. екипи и повеќе од 400-ни учесници од целата држава.

Во три категории ФК Вардар го освои првото место, ФК Форца славеше во две натпреварувачки категории, додека ФК Албасра се радуваше во една генерациска категорија.

Во продолжение погледнете го дијаграмот со постигнатите резултати од финалните натпревари: 

Дијаграм 2018 ДЛ-so-rezultati.pdf 
   
   
Актуелности
Календар

23 Окт

11:00 Шпанија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
15:15 Израел - Македонија
    У17 квалификации за Европско

26 Окт

14:30 Македонија - Фарски Острови
    У17 квалификации за Европско
14:30 Израел - Шпанија
    У17 квалификации за Европско

16 Ное

20:45 Лихтенштајн - Македонија
    УЕФА Лига на Нации

19 Ное

20:45 Македонија - Гибралтар
    УЕФА Лига на Нации
А репрезентација