Ферхан Хасани поради повреда не е во комбинација за настап, повик за Мите Цикарски

Објавено на 29 Август, 2017 во Вести, Вести


Македонската А репрезентација на 02. септември во Хаифа со натпреварот против Израел го продолжува квалификацискиот циклус за пласман на СП 2018 во Русија. 

Нашиот репрезентативец Ферхан Хасани  поради повреда не е во можност да му се стави на располагање на селекторот Игор Ангеловски. Напаѓачот на тетовска Шкендија по извршените лекарски прегледи беше утврдено дека не може да биде во комбинација за настап против Израел.

Селекторот на нашата најдобра репрезентација Игор Ангеловски на место на повредениот Хасани го повика Мите Цикарски од кипарски Етникос.  
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација