ЕУРО 2017: Утрински тренинг пред враќањето за Сопот

Објавено на 21 Јуни, 2017 во Вести, До 21 год


Македонската репрезентација до 21 година одржа утрински тренинг во Бидгошч пред тргнувањето во базата во Сопот. Фудбалерите кои настапија против Србија имаа релаксирачки тренинг, додека другите работеа со полн интензитет.
   
   
Актуелности

23.11.2017    Вести

Македонија до 18 години славеше против Турција

Репрезентацијата до 18 години славеше со 1:0 над врсниците од Турција на пријателски меч во Скопје....

22.11.2017    Вести

Нашиот Јане: „Кога играм фудбал се чувствувам како сите други“

Тоа што е врзан за количка не го спречува 9 годишниот Јане да игра фудбал во секоја прилика....

Календар
А репрезентација