Добредојдовте во Скопје за УЕФА Супер Куп 2017 - Официјален флаер за навивачи

Објавено на 04 Јули, 2017 во Вести, UEFA Super Cup


Во продолжение се линковите од официјалниот флаер за навивачи (англиски и шпански јазик) и истите може електронски да се преземат. 

Во инфо - брошурата, добредојде на сите навивачи и фудбалски фанови за натпреварот Реал Мадрид - Манчестер Јунајтед кој ќе се одигра на 8. август 2017 г. им посакуваат претседателот на УЕФА, Александар Чеферин, претседателот на ФФМ, Илчо Ѓорѓиоски и градоначалникот на град Скопје, Коце Трајановски.

Исто така, во официјалниот флаер се содржани основни информации за градот Скопје, како да се пристигне во Скопје, информации за Националната арена „Филип Втори“, фан зоните и како најлесно да се пристигне на стадионот. 

SCUP2017_Spectator_Leaflet_ENG_252x297mm.pdf 

SCUP2017_Spectator_Leaflet_SPA_252x297mm.pdf 
   
   
Актуелности

15.09.2017    Вести

Влог во развој на женскиот фудбал во Македонија

Фудбалската Федерација на Македонија вложува во развојот на фудбалот во сите сегменти и нивоа од играта, и во таа насока...

Календар

06 Окт

15:00 Македонија - Србија
    У21 квалификации за Европско
20:45 Италија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Светско

09 Окт

20:45 Македонија - Лихтенштајн
    А репрезентација квалификации за Светско
А репрезентација