Директни преноси од МФЛ

Објавено на 26 Септември, 2014 во Вести


Поддржувачите на македонскиот фудбал вo недела од 15.30 часот имаат можност натпреварот од Првата лига меѓу Вардар и Силекс од Националната арена „Филип Втори“ во Скопје да го гледаат во живо преку интернет страната на Фудбалската федерација на Македонија, www.ffm.mk. Во недела од 15.30 часот пренос на Македонската телевизија ќе има од натпреварот во Турново меѓу Хоризонт и Работнички. Двата натпревари се во рамки на деветтиот круг во Првата МФЛ.

Вардар - Силекс, 28. септември, 15.30 часот. www.ffm.mk

Хоризонт Турново - Работнички, 15.30. септември , 15.30 часот. Македонска Телевизија
   
   
Актуелности
Календар

03 Сеп

00:00 Австрија - Македонија
    Женска А репрезентација квалификации за Европско

05 Сеп

20:45 Израел - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

09 Сеп

20:45 Летонија - Македонија
    А репрезентација квалификации за Европско

10 Сеп

16:00 Македонија - Фарски Острови
    У21 квалификации за Европско
А репрезентација